Q22P5BXXY24E
Manufacturer Part Number:
Q22P5BXXY24E
Part of Description:
LED PANEL INDICATOR YLW 24V
Current :
20mA
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
18.00mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Millicandela Rating :
60mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.87" (22.10mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle :
100°
Voltage :
24V