PIC18LF25K50T-I/ML
Manufacturer Part Number:
PIC18LF25K50T-I/ML
Part of Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28QFN
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART, USB
Data Converters :
A/D 14x10b
EEPROM Size :
256 x 8
Number of I/O :
22
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
28-VQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
32KB (16K x 16)
RAM Size :
2K x 8
Speed :
48MHz
Supplier Device Package :
28-QFN (6x6)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 3.6V