Q16F5BXXB12E3AJ
Manufacturer Part Number:
Q16F5BXXB12E3AJ
Manufacturer/Brand:
APEM Inc.
Part of Description:
INDICATOR 12V 16MM BLUE
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Blue
Lens Size :
18.30mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
100mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.63" (16.00mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
3.3V