Q22F1BXXW12E
Manufacturer Part Number:
Q22F1BXXW12E
Part of Description:
INDICATOR 12V 22MM FLUSH WHITE
Current :
40mA
Lamp Color :
White
Lens Color :
White
Lens Size :
18.00mm Dia
Millicandela Rating :
120mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.87" (22.10mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle :
100°
Voltage :
12V