Q22F1CXXW24E
Manufacturer Part Number:
Q22F1CXXW24E
Manufacturer/Brand:
APEM Inc.
Part of Description:
INDICATOR 24V 22MM FLUSH WHITE
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
40mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
White
Lens Color :
White
Lens Size :
18.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
120mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.87" (22.10mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
100°
Voltage :
24V