Q22P1CXXG110E
Manufacturer Part Number:
Q22P1CXXG110E
Part of Description:
INDICATOR 110V 22MM PROM GREEN
Current :
5mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
18.00mm Dia
Millicandela Rating :
95mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.87" (22.10mm)
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
110V