Q14P7BXXSW12E
Manufacturer Part Number:
Q14P7BXXSW12E
Part of Description:
LED INDICATOR 14MM PROMINENT 12V
Current :
20mA
Lamp Color :
White
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
10.00mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
4400mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.55" (13.97mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle :
100°
Voltage :
12V