Q22P1BXXR24E
Manufacturer Part Number:
Q22P1BXXR24E
Part of Description:
INDICATOR 24V 22MM PROMINENT RED
Current :
40mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
18.00mm Dia
Millicandela Rating :
80mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.87" (22.10mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
24V