Q12P1GXXSG24E
Manufacturer Part Number:
Q12P1GXXSG24E
Part of Description:
LED PNL IND 12MM 24V GREEN
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
8.00mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
8000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.47" (11.94mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
24V