Q22P1CXXG24E
Manufacturer Part Number:
Q22P1CXXG24E
Part of Description:
INDICATOR 24V 22MM PROMINENT GRN
Current :
40mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
18.00mm Dia
Millicandela Rating :
95mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.87" (22.10mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
24V