Q16P1BXXSY28AE
Manufacturer Part Number:
Q16P1BXXSY28AE
Part of Description:
INDICATOR 28V 16MM SUPER YELLOW
Current :
20mA
Lamp Color :
Yellow
Millicandela Rating :
4000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.63" (16.00mm)
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Solder Lug
Voltage :
28V