Q12P1BXXW110E
Manufacturer Part Number:
Q12P1BXXW110E
Manufacturer/Brand:
APEM Inc.
Part of Description:
INDICATOR 110V 12MM PROM WHITE
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
6mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
White
Lens Color :
White
Lens Size :
8.00mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
1100mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.47" (11.94mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
60°
Voltage :
110V