P81W-G12H-CG
Manufacturer Part Number:
P81W-G12H-CG
Part of Description:
PMI LED 0.500" 12V WIRE GREEN
Current :
15mA
Lens Size :
15.40mm Dia
Millicandela Rating :
2400mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Product Status :
Active
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
45°
Voltage :
12V