Q16F5BXXHR12E3SB
Manufacturer Part Number:
Q16F5BXXHR12E3SB
Part of Description:
INDICATOR 12V 16MM RED SEAT BELT
Current :
20mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
18.30mm Dia
Millicandela Rating :
800mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.63" (16.00mm)
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage :
12V