Q19P1BXXY12E
Manufacturer Part Number:
Q19P1BXXY12E
Part of Description:
INDICATOR 12V 19MM PROMINENT YEL
Current :
20mA
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
10.00mm Dia
Millicandela Rating :
50mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.75" (19.05mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
12V