Q14F3CXXB12E
Manufacturer Part Number:
Q14F3CXXB12E
Part of Description:
LED PM INDICATOR FLUSH BLUE
Current :
20mA
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Blue
Lens Size :
10.00mm Dia
Millicandela Rating :
100mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.55" (13.97mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage :
12V