VN18-00965N70N70-A
Manufacturer Part Number:
VN18-00965N70N70-A
Manufacturer/Brand:
Verotronic Technologies
Part of Description:
VEROVNA, VN18, NMD 7mm to NMD 7m
Manufacturer :
Verotronic Technologies
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
7mm
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
2nd Connector :
7mm
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Cable Impedance :
Cable Type :
14.80mm OD Coaxial Cable
Color :
Black
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
18 GHz
Ingress Protection :
Length :
37.992" (965.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Overall Impedance :
50 Ohms
Product Status :
Active
Style :
7mm to 7mm