Q16P1CXXB110E
Manufacturer Part Number:
Q16P1CXXB110E
Part of Description:
INDICATOR 110V 16MM PROM BLUE
Current :
6mA
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Blue
Lens Size :
10.00mm Dia
Millicandela Rating :
540mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.63" (16.00mm)
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
110V