Q14P1CXXHB24E
Manufacturer Part Number:
Q14P1CXXHB24E
Part of Description:
14MM PRMNT CHRM HYPR BLU 24VDC
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Blue
Panel Cutout Dimensions :
0.55" (13.97mm)
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
24V