PMRL200W-NWA24H-WT
Manufacturer Part Number:
PMRL200W-NWA24H-WT
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company, LLC
Part of Description:
PMI 2-14-2013 WT
Manufacturer :
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
17mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
2800mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.92mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
30°
Voltage :
24V