VP1N0-63Z9Z-VV100
Manufacturer Part Number:
VP1N0-63Z9Z-VV100
Current :
20mA
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
White
Panel Cutout Dimensions :
1.45" x 0.83" (36.83mm x 21.08mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
12V