Q8P5CXXHG24E
Manufacturer Part Number:
Q8P5CXXHG24E
Part of Description:
INDICATOR 8MM PM PROMINENT GREEN
Stock Condition:
1
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
5.00mm Dia
Millicandela Rating :
1900mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.315" (8.00mm)
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage :
24V