Q8F3CXXW24E
Manufacturer Part Number:
Q8F3CXXW24E
Part of Description:
LED PM INDICATOR FLUSH WHITE
Current :
20mA
Lamp Color :
White
Lens Color :
White
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Lens Style :
Round with Flat Top
Millicandela Rating :
500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.87mm)
Product Status :
Active
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle :
100°
Voltage :
24V