Q14F1CXXW24E
Manufacturer Part Number:
Q14F1CXXW24E
Part of Description:
INDICATOR 24V 14MM FLUSH WHITE
Current :
20mA
Lamp Color :
White
Lens Color :
White
Lens Size :
10.00mm Dia
Millicandela Rating :
120mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.55" (13.97mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
24V