Q14P1CXXW12E
Manufacturer Part Number:
Q14P1CXXW12E
Part of Description:
INDICATOR 12V 14MM PROMINENT WHT
Current :
20mA
Lamp Color :
White
Lens Color :
White
Lens Size :
10.00mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
1000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.55" (13.97mm)
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
12V