MF25101V2-1000U-A99
Manufacturer Part Number:
MF25101V2-1000U-A99
Manufacturer/Brand:
Sunon
Part of Description:
FAN AXIAL 25X10MM 12VDC WIRE
Stock Condition:
13,582
Manufacturer :
Sunon
Product Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
3.0 CFM (0.084m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Bearing Type :
Vapo-Bearing™
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
16.0dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
360 mW
Product Status :
Active
RPM :
9600 RPM
Size / Dimension :
Square - 25mm L x 25mm H
Static Pressure :
0.180 in H2O (44.8 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.015 lb (6.8 g)
Width :
10.00mm