Q14P1BXXW12E
Manufacturer Part Number:
Q14P1BXXW12E
Part of Description:
INDICATOR 12V 14MM PROMINENT WHT
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
White
Lens Color :
White
Lens Size :
10.00mm Dia
Millicandela Rating :
1000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.55" (13.97mm)
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle :
100°
Voltage :
12V