PMRL200W-NWA120
Manufacturer Part Number:
PMRL200W-NWA120
Part of Description:
PMI 2-06-17
Current :
3.5mA
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating :
2800mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.92mm)
Product Status :
Active
Ratings :
AC
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
30°
Voltage :
120V