XC9148G33CER-G
Manufacturer Part Number:
XC9148G33CER-G
Part of Description:
IC REG BOOST 3.3V 1.4A 6USPC
Stock Condition:
2,995
Current - Output :
1.4A
Frequency - Switching :
1.2MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
6-UFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package :
6-USPC (1.8x2)
Voltage - Input (Max) :
6V
Voltage - Input (Min) :
0.65V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V