Q16P1BXXG12E
Manufacturer Part Number:
Q16P1BXXG12E
Part of Description:
INDICATOR 12V 16MM PROMINENT GRN
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
10.00mm Dia
Millicandela Rating :
60mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.63" (16.00mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
12V