PMRL125W-NWG12H
Manufacturer Part Number:
PMRL125W-NWG12H
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company, LLC
Part of Description:
PMI 5-15-17
Manufacturer :
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
15mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
2000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.23" (5.84mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
45°
Voltage :
12V