Q8P1CXXHY24E
Manufacturer Part Number:
Q8P1CXXHY24E
Part of Description:
8MM PRMNT CHRM HYPR YLW 24VDC
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Millicandela Rating :
2100mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.32" (8.13mm)
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
12V