Q8P1CXXW24E
Manufacturer Part Number:
Q8P1CXXW24E
Part of Description:
INDICATOR 24V 8MM PROMINENT WHT
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
White
Lens Color :
White
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
1600mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.87mm)
Product Status :
Active
Voltage :
24V