Q14F1CXXG110E
Manufacturer Part Number:
Q14F1CXXG110E
Part of Description:
INDICATOR 110V 14MM FLUSH GREEN
Current :
6mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
10.00mm Dia
Millicandela Rating :
5mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.55" (13.97mm)
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
110V