XC9145B36C0R-G
Manufacturer Part Number:
XC9145B36C0R-G
Part of Description:
IC REG BOOST 3.6V 800MA 6WLP
Stock Condition:
5,000
Current - Output :
800mA
Frequency - Switching :
1.2MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
6-XFBGA, WLBGA
Supplier Device Package :
6-WLP-05 (1.08x1.28)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
0.65V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.6V