Q14P1GXXSY24E
Manufacturer Part Number:
Q14P1GXXSY24E
Part of Description:
LED INDICATOR 14MM PROMINENT 24V
Current :
20mA
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
10.00mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
2500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.55" (13.97mm)
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
24V