CF-42SC-015/PSA-2"CIRCLE-50PK
Manufacturer Part Number:
CF-42SC-015/PSA-2"CIRCLE-50PK
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
CONFOR CF-42SC-015/PSA DAMPING F
Manufacturer :
3M
Product Category :
Foam
Color :
Black
Density :
101 kg/m³
Material :
Polyurethane
Material Flammability Rating :
UL94 HF-1
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
2.00" Diameter (50.8mm)
Thickness :
0.059" (1.50mm)