Q8P3CXXR28E
Manufacturer Part Number:
Q8P3CXXR28E
Part of Description:
LED INDICATOR 8MM PROMINENT 28VD
Current :
20mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating :
100mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.87mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage :
28V