Q8R3BXXB24E
Manufacturer Part Number:
Q8R3BXXB24E
Part of Description:
LED PM INDICATOR RECESSED BLUE
Current :
20mA
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Blue
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating :
1600mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.87mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage :
24V