Q6R1CXXG12
Manufacturer Part Number:
Q6R1CXXG12
Part of Description:
INDICATOR 12V 6MM RECESSED GRN
Stock Condition:
19
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
3mm, T-1
Millicandela Rating :
40mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.24" (6.10mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage :
12V