74SW-NWR48H-CR
Manufacturer Part Number:
74SW-NWR48H-CR
Part of Description:
PMI .312" LED 48V WIRE RED
Current :
15mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Millicandela Rating :
2800mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.92mm)
Product Status :
Active
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
30°
Voltage :
48V