PM5-PADW12.0
Manufacturer Part Number:
PM5-PADW12.0
Part of Description:
PNL MNT 605NM 25MCD AMBER
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
White
Lens Size :
9.70mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
25mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.39" (9.91mm)
Product Status :
Active
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Wire Leads - 12" (304.80mm)
Viewing Angle :
120°
Voltage :
8V ~ 48V