Q8P1BXXY28E
Manufacturer Part Number:
Q8P1BXXY28E
Part of Description:
LED INDICATOR 8MM 28VDC IP67
Current :
20mA
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Millicandela Rating :
50mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.315" (8.00mm)
Ratings :
DC
Voltage :
28V