Q6R3BYYRG12E
Manufacturer Part Number:
Q6R3BYYRG12E
Part of Description:
LED PANEL MOUNT INDICATOR RD/GR
Current :
20mA Green, 20mA Red
Lamp Color :
Green, Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
3mm, T-1
Millicandela Rating :
15mcd Green, 20mcd Red
Panel Cutout Dimensions :
0.24" (6.10mm)
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage :
12V Green, 12V Red