Q8P1BXXG28E
Manufacturer Part Number:
Q8P1BXXG28E
Part of Description:
LED INDICATOR 8MM 28VDC IP67
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Millicandela Rating :
80mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.315" (8.00mm)
Ratings :
DC
Voltage :
28V