PM5-PRADW12.0
Manufacturer Part Number:
PM5-PRADW12.0
Manufacturer/Brand:
Bivar, Inc.
Part of Description:
PNL MNT AMBER 9.1MM LENS 1' WIRE
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Lens Size :
9.10mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
9mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.39" (9.91mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Wire Leads - 12" (304.80mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
120°
Voltage :
8V ~ 48V