Q6F1CXXY12E
Manufacturer Part Number:
Q6F1CXXY12E
Part of Description:
INDICATOR 12V 6MM FLUSH YELLOW
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
3mm, T-1
Millicandela Rating :
8mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.24" (6.10mm)
Product Status :
Active
Voltage :
12V