Q6F1CXXR12E
Manufacturer Part Number:
Q6F1CXXR12E
Manufacturer/Brand:
APEM Inc.
Part of Description:
INDICATOR 12V 6MM FLUSH RED
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
10mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.24" (6.10mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Solder Lug
Type :
LED
Viewing Angle :
100°
Voltage :
12V