AA1-B0-34-050-3B1-C
- Manufacturer Part Number:
- AA1-B0-34-050-3B1-C
- Manufacturer/Brand:
- Carling Technologies
- Part of Description:
- CIRCUIT BREAKER
- Manufacturer :
- Carling Technologies
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Lever
- Approval Agency :
- CCC, CSA, UL
- Breaker Type :
- Magnetic (Hydraulic Delay)
- Current Rating (Amps) :
- 50mA
- Illumination :
- None
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 277 V
- Voltage Rating - DC :
- 80 V