Q12P1CXXY12E
Manufacturer Part Number:
Q12P1CXXY12E
Part of Description:
INDICATOR 12V 12MM PROMINENT YEL
Current :
20mA
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
8.00mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
50mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.47" (11.94mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
12V